Będzie ponowny konkurs na stanowisko dyrektora UCK w Gdańsku

Autor: Radio Gdańsk/Rynek Zdrowia • • 01 maja 2017 19:24

Rektor GUMed ponownie ogłosił konkurs na to stanowisko dyrektora Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Ponowne poszukiwania są konieczne, bo nie doszło do podpisania umowy z kandydatem wskazanym przez komisję konkursową.

Będzie ponowny konkurs na stanowisko dyrektora UCK w Gdańsku
Ponowny ogłosił konkurs na to stanowisko dyrektora Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Fot. PTWP (zdj. ilustracyjne)

Do poprzedniego konkursu na stanowisko dyrektora UCK zgłosiło się siedem osób. Nie doszło jednak do podpisania umowy z kandydatem wskazanym przez komisję konkursową. Był nim Paweł Chodyniak, dyrektor Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku.

Rektor GUMed wspólnie z Pawłem Chodyniakiem wydali oświadczenie. Poinformowali w nim, że nie jest możliwe podjęcie pracy przez wybranego w konkursie kandydata w terminie i na warunkach określonych przez władze uczelni - informuje Radio Gdańsk.

W listopadzie ubiegłego roku ze stanowiska dyrektor naczelnej UCK odwołano Ewę Książek-Bator. Kierowała szpitalem siedem lat. Rektor uczelni prof. Marcin Gruchała podkreślał, że decyzja nie była podyktowana złą oceną jej pracy, ale nowymi planami dotyczącymi współpracy uczelni z podległym jej szpitalem.

Więcej:radiogdansk.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum