Będzie pomoc ministerialna dla pabianickiego szpitala

Autor: IAR/Rynek Zdrowia • • 20 kwietnia 2009 15:00

Minister zdrowia, Ewa Kopacz zapowiedziała pomoc dla szpitala w Pabianicach, zagrożonego przez egzekucję komorniczą. Podczas odbywającej się w Lublinie debaty na temat programu "Ratujemy polskie szpitale", minister powiedziała, że będzie negocjować z wierzycielami pabianickiego szpitala.

Podkreśliła, że problemem placówki był brak odpowiedzialności materialnej dyrekcji, która zgodziła się na płacenie bardzo wysokich odsetek od zadłużenia. Ewa Kopacz zaznaczyła, że byłoby inaczej, gdyby dyrektorzy szpitali podlegali przepisom wynikającym z kodeksu spółek handlowych.

Ewa Kopacz stwierdziła, że w zamian za pomoc publiczną udzielaną ratowanym placówkom medycznym, będą one musiały przeprowadzić restrukturyzację i przekształcić się w spółki prawa handlowego. Poinformowała również, że środki na pomoc dla szpitali mogą zostać zwiększone ponad przewidziane 2,7 miliarda złotych, jeśli pojawi się więcej chętnych do przekształceń.

Minister dodała, że program ratunkowy dla szpitali będzie działał trzy, a nie jak wcześniej zakładano dwa lata. Program "Ratujemy polskie szpitale" przewiduje wsparcie samorządów, które przekształcą swoje szpitale w spółki prawa handlowego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum