×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Będzie briefing przed MZ w sprawie wydatkowania dodatkowych 680 mln zł

Autor: MSX/Rynek Zdrowia24 kwietnia 2019 15:29Aktualizacja: 24 kwietnia 2019 15:49

W czwartek (24 kwietnia) przed siedzibą Ministerstwa Zdrowia w Warszawie Zarząd Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych oraz przedstawiciele Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych i Ogólnopolskiego Związku Pracowników Fizjoterapii organizują briefing dla dziennikarzy.

Będzie briefing przed MZ w sprawie wydatkowania dodatkowych 680 mln zł
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

"Celem konferencji będzie informacja Ministra Zdrowia o wydatkowaniu dodatkowych 680 mln zł, które miały być przeznaczone na poprawę sytuacji finansowej szpitali powiatowych" - czytamy w komunikacie nadesłanym do redakcji przez biuro zarządu Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych.

Zarząd Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych przypomina, że na spotkaniach przedstawicieli związku z podsekretarzem stanu w MZ Maciejem Miłkowskim oraz prezesem NFZ Andrzejem Jacyną w dniach 3 i 13 marca 2019 r. zostały przedstawione przez MZ propozycje zmian finansowania świadczeń zdrowotnych w zakresie chirurgii ogólnej i oddziałów internistycznych w szpitalach I i II stopnia systemów PSZ. Zmiany finansowania w zakresie poszczególnych procedur były związane z koniecznością zabezpieczenia świadczeń medycznych dla pacjentów szpitali powiatowych.

"Zarząd Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych stoi na stanowisku, że MZ w związku z przyjętą przez nie praktyką udzielania poszczególnym grupom zawodowym gwarancji wzrostu ich wynagrodzenia - powinien zapewnić pominiętym dotychczas grupom zawodowym wzrost wynagrodzenia i zawrzeć z nimi porozumienie. Przerzucanie na pracodawców konsekwencji nieracjonalnej polityki finansowej Ministra Zdrowia skutkuje przesunięciem środków pieniężnych przeznaczonych na leczenia pacjentów na inne cele będące następstwem działań ministra zdrowia" - podano w komunikacie.

Ponadto Zarząd OZPSP domaga się od MZ zajęcia merytorycznego stanowiska wobec postulatów Związku przekazanych ministrowi zdrowia w dniu 2 kwietnia 2019 r.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze