Będą pieniądze na szkolenia specjalizacyjne dla fizjoterapeutów

Autor: oprac. JKB • Źródło: KIF, cowzdrowiu.pl, Rynek Zdrowia14 grudnia 2022 08:15

Resort zdrowia planuje dofinansować szkolenia specjalizacyjne dla fizjoterapeutów. Wsparcie finansowe otrzyma ok. 3 tys. osób.

Będą pieniądze na szkolenia specjalizacyjne dla fizjoterapeutów
Fizjoterapeuci otrzymają wsparcie finansowe ze środków unijnych. Fot. Shutterstock
  • 13 grudnia odbyło się VI posiedzenie Krajowej Rady Fizjoterapeutów, na której był obecny także wiceminister zdrowia Piotr Bromber
  • W trakcie spotkanie wiceszef MZ poinformował o planach związanych z projektem finansowania specjalizacji dla fizjoterapeutów
  • Choć w oficjalnym komunikacie ze spotkania podano kwotę około 100 mln złotych, które byłyby przeznaczone na wsparcie, to według słów wiceministra dla cowzdrowiu.pl, będzie to kilkadziesiąt milionów złotych

Wsparcie finansowe dla fizjoterapeutów

Jak w oficjalnym komunikacie przekazała Krajowa Izba Fizjoterapeutów, 13 grudnia w VI posiedzeniu KRF brał udział także wiceminister zdrowia Piotr Bromber. Wiceminister poinformował o trwających pracach nad projektem finansowania specjalizacji dla fizjoterapeutów.

-  Specjalizacje zostałyby sfinansowane ze środków unijnych, a ich wartość mogłaby wynieść nawet około 100 mln złotych. To pierwsze tego typu wsparcie dla fizjoterapeutów, którzy do tej pory nie mają finansowania specjalizacji z budżetu, tak jak ma to miejsce w przypadku lekarzy czy pielęgniarek – czytamy w komunikacie od KIF.

Fizjoterapeuci wskazują, że "to bardzo istotna pomoc, bo koszt specjalizacji dla jednego fizjoterapeuty, to wydatek rzędu około 35 tysięcy złotych. A to kwota znacznie przekraczająca możliwości przeciętnego fizjoterapeuty, zwłaszcza zatrudnionego w publicznej ochronie zdrowia".

Ważny projekt obejmujący fizjoterapeutów

Z kolei wiceminister Piotr Bromber w rozmowie z cowzdrowiu.pl doprecyzował, że resort zdrowia planuje objąć dofinansowaniem ok. 3 tys. fizjoterapeutów. Koszt dofinansowania, zdaniem Brombera wyniesie nie 100, a kilkadziesiąt milionów. - Co najważniejsze, pierwszy raz umożliwimy dofinansowanie specjalizacji fizjoterapeutom- wyjaśnił wiceszef resortu zdrowia. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze