Barbara Kawińska: dziwi mnie zamieszanie wokół NFZ

Autor: Radio Gdańsk/Rynek Zdrowia • • 27 czerwca 2013 11:10

Burza wywołana wynikami konkursów pomorskiego NFZ nie cichnie. Barbara Kawińska, dyrektor Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ na zarzuty dotyczące przyjętych rozstrzygnięć odcina się decydentom: - To nie dyrektor oddziału miesza w tym tygielku. Jest on jedynie zobowiązany przestrzegać przepisów ustalonych przez polityków.

Barbara Kawińska: dziwi mnie zamieszanie wokół NFZ

Kawińska w rozmowie z Radiem Gdańsk podkreślała, że dzieląc publiczne pieniądze nie można ulegać naciskom, a trzeba opierać się o przetargi. W sytuacji, gdy one obowiązują nikt nie może zagwarantować, danej placówce, że w kolejnym rozdaniu otrzyma pieniądze. 

Dyrektor przyznała, że źle się czuję, jeżeli jest takie zamieszanie wokół jej instytucji. A zarazem dziwią ją ataki posłów formułowane pod jej adresem. Jak podkreślała to panowie i panie posłowie ustalają prawo w tym kraju, ustalają ustawy. 

- My na podstawie tych ustaw działamy.To z tych ustaw biorą się potem rozporządzenia ministra czy inne wytyczne. Dyrektor oddziału jest zobowiązany potem przestrzegać tych przepisów - zaznaczyła Kawińska.

Dyrektor przyznała też, że nie widzi powodów dla, których miałaby rezygnować z pełnionej funkcji.

Więcej: www.radiogdansk.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum