PAP/Rynek Zdrowia | 17-03-2009 19:11

Barbara Bulanowska kandydatem na dyrektora małopolskiego NFZ

Barbara Bulanowska została wytypowana na dyrektora małopolskiego NFZ - w drodze konkursu rozpisanego przez prezesa Funduszu - po złożeniu rezygnacji przez poprzednią dyrektor oddziału, Marię Janusz. Kandydaturę będzie jeszcze opiniować rada społeczna Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, ale opinia ta nie jest wiążąca dla prezesa Funduszu.

Poprzednia dyrektor małopolskiego oddziału NFZ Maria Janusz w styczniu tego roku złożyła rezygnację z pełnionej funkcji ze względów osobistych. Ze stanowiska ma odejść 30 kwietnia tego roku.

Barbara Bulanowska od lipca 2003 jest dyrektorem Małopolskiego Centrum Rehabilitacji Dzieci „Solidarność” w Radziszowie. Wcześniej była m.in. twórcą i pierwszym dyrektorem departamentu nadzoru i kontroli w Ministerstwie Zdrowia, pracownikiem departamentu polityki społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. L. Rydygiera w Krakowie. Była konsultantem oraz ekspertem w zakresie organizacji i zarządzania ochroną zdrowia.

Jest autorką kilkunastu polsko- i obcojęzycznych publikacji z zakresu organizacji i zarządzania ochroną zdrowia, a ostatnio współautorem Wojewódzkiego Planu Zdrowotnego dla Województwa Małopolskiego.