Badanie rezonansem miało być szybciej, ale czeka się co najmniej pół roku

Autor: kurierlubelski.pl/Rynek Zdrowia • • 30 lipca 2019 21:50

Lubelski OW NFZ informuje, że skróciły się kolejki na badanie rezonansem. Tymczasem czytelnik Kuriera Lubelskiego twierdzi, że nie może się doczekać na to badanie. Jaki jest rzeczywisty czas oczekiwania?

Badanie rezonansem miało być szybciej, ale czeka się co najmniej pół roku
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dorota Blechar, zastępca dyrektora ds. medycznych w lubelskim Funduszu, wyjaśnia, że NFZ nigdy nie twierdził, że do wszystkich świadczeniodawców skróciły się kolejki na badania rezonansu magnetycznego. I dodaje, że na stronie internetowej NFZ został zamieszczony komunikat, który informuje pacjentów, że do wybranych placówek na terenie województwa lubelskiego czas oczekiwania jest krótszy.

Wyjaśnia, że badanie rezonansem można wykonać w sierpniu w Tomaszowie Lubelskim, a we wrześniu w Zamościu i Biłgoraju. Zaś najszybszy termin w Lublinie na rezonans ma Lux Med przy ul. Jaczewskiego 2 - to początek października 2019 roku.

Natomiast potwierdza się, że w pozostałych szpitalach na terenie Lublina czas oczekiwania w przypadkach stabilnych na wykonanie rezonansu wynosi co najmniej sześć miesięcy.

Czytaj: kurierlubelski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze