Augustów: szpital zaciągnie kredyt na spłatę długów?

Autor: Gazeta Współczesna/Rynek Zdrowia • • 20 września 2013 10:31

5 mln zł kredytu chce zaciągnąć SP ZOZ w Augustowie Szpital im. E. Biernackiego (Podlaskie) na spłatę dotychczasowych zobowiązań wobec banków - donosi Gazeta Współczesna,

Augustów: szpital zaciągnie kredyt na spłatę długów?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zdaniem dyrekcji nie ma innej możliwości pozyskania funduszy. Sytuacja finansowa szpitala jest bardzo trudna, dlatego władze powiatu zdecydowały, że pomóc może jedynie dzierżawa szpitala. Czy do tego dojdzie, zależy od decyzji Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. 

Za pozostawieniem placówki w obecnych strukturach, sporządzeniem programu naprawczego placówki i odstąpieniem od dzierżawy operatorskiej opowiada się jednak większość pracowników lecznicy.

Umowa na dzierżawę operatorską ze spółką Centrum Dializa z Sosnowca została podpisana w końcu minionego miesiąca. Nie weszła w życie, ponieważ sąd administracyjny wstrzymał wykonanie uchwały do czasu rozstrzygnięcia, czy jest ona zgodna z prawem.

Spółka Centrum Dializa ma zarządzać mieniem placówki przez najbliższe 25 lat. Pieniądze z dzierżawy mają być przeznaczone na spłatę 20 mln zł długu placówki.

Więcej:  www.wspolczesna.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze