Augustów: protest posła ws. przejęcia kontraktu szpitala przez spółkę

Autor: Augustow24.pl/Rynek Zdrowia • • 25 września 2013 09:26

Poseł PIS zaapelował do dyrektora Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ o wstrzymanie zgody na przejęcie przez spółkę NZOZ Centrum Dializa w Sosnowcu kontaktu SPZOZ w Augustowie.

Augustów: protest posła ws. przejęcia kontraktu szpitala przez spółkę
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Jak informuje serwis augustow24.pl, przejęcie kontraktu lecznicy w Augustowie jest jednym z warunków zrealizowania umowy dzierżawnej, dzięki której spółka będzie zarządzała szpitalem przez najbliższe 25 lat.


W interwencji poselskiej skierowanej do Funduszu, poseł Jarosław Zieliński przekonuje, że wydanie zgody na przejęcie wartego 12 mln zł kontraktu szpitala przez spółkę może w przyszłości zaszkodzić szpitalowi.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku nakazał wstrzymanie dzierżawy, a ostateczną decyzję czy jest ona zgodna z prawem ma wydać 9 października. W tej sytuacji, według posła, NFZ powinien wstrzymać się z wszelkimi działaniami w tej sprawie. 


Więcej: www.augustow24.pl

Portal bialystokonline.pl przypomina, że wniosek do WSA złożył Ogólnopolski Związek Pielęgniarek i Położnych.
Władze powiatu augustowskiego chcą przekazać szpital w 25-letnią dzierżawę spółce Centrum Dializa z Sosnowca. Dzięki temu szpital mógłby spłacić 20 mln zł długu.

Dzierżawca ma przejąć prawie całą nieruchomość, sprzęt i aparaturę szpitalną. Spółka jest zobowiązana zapewnić obecny zakres bezpłatnych usług medycznych. Spółka zaproponowała 200 tys. zł miesięcznego czynszu, z którego ma być spłacane zadłużenie placówki, oraz kaucję 4 mln zł.Więcej: www.bialystokonline.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum