Augustów: określą warunki przetargu na dzierżawę szpitala

Autor: Gazeta Współczesna/Rynek Zdrowia • • 05 stycznia 2013 09:16

Jeszcze w styczniu br. zarząd powiatu przedstawi warunki dzierżawy SPZOZ -u Szpitala im. E. Biernackiego w Augustowie. Prace nad przygotowaniem przetargu trwają od czterech miesięcy. Wicestarosta Jarosław Szlaszyński twierdzi, że to dlatego, że władze chcą jak najlepiej zabezpieczyć interes mieszkańców powiatu.

Augustów: określą warunki przetargu na dzierżawę szpitala

Szpital wciąż generuje straty. Jest to przede wszystkim skutek niedoszacowania kontraktu na usługi medyczne. W ubiegłym roku placówka otrzymała o 1,2 mln złotych mniej niż w 2011. Nie ma najmniejszych szans na to, aby wypracowała choćby symboliczny zysk. 

We wrześniu ubiegłego roku rada powiatu zobowiązała zarząd, aby znalazł operatora, który będzie zarządzał placówką. Rozmówcy podkreślają, że nie ma to nic wspólnego z przekształceniem szpitala w spółkę. W tym przypadku majątek dalej pozostanie w rękach starostwa, a dodatkowo otrzyma ono czynsz dzierżawny. Pieniądze z tego tytułu umożliwiłyby spłatę zadłużenia.

Ważne jest również to, że w przypadku, gdy operator nie będzie spełniał oczekiwań powiatu, to będzie można rozwiązać umowę i dalej zarządzać szpitalem. To daje gwarantuje, że mieszkańcy powiatu augustowskiego nie pozostaną bez szpitala.

Więcej: www.wspolczesna.pl 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum