Augustów: czy przejęcie szpitala odbyło się zgodnie z prawem?

Autor: wspolczesna.pl/ Rynek Zdrowia • • 03 września 2013 18:03

SP ZOZ w Augustowie przejmie prywatna spółka. Zdaniem opozycji z rady powiatu i działających w szpitalu związków zawodowych najpierw podpisano umowę na dzierżawę majątku, a później samorząd rozważał, czy nie zostało naruszone prawo.

Augustów: czy przejęcie szpitala odbyło się zgodnie z prawem?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Władze powiatu zdecydowały się przekazać szpital w tzw. dzierżawę operatorską m.in. z powodu sporego długu. Placówka ma ponad 20 mln zł zobowiązań, w tym 8,9 mln zł wymagalnych. Za pierwsze sześć miesięcy tego roku odnotował stratę w wysokości 1,9 mln zł.

Działające w placówce związki zawodowe podnoszą, że uchwała w tej sprawie została podjęta z naruszeniem prawa. Prywatnej spółce ma być wydzierżawiona niemal cała powierzchnia. To - zdaniem pracowników szpitala - prowadzi do likwidacji SP ZOZ, co ma być sprzeczne z przepisami. Z kolei opozycyjni radni mają zastrzeżenia dotyczące przetargu. Dopiero po jego rozstrzygnięciu zarząd powiatu zdecydował, co stanie się z mieniem ruchomym szpitala. Starosta nie podziela tych wątpliwości - informuje Gazeta Współczesna.

Augustowską lecznicą zarządzać będzie spółka Centrum Dializa z Sosnowca. Dzierżawca zobowiązał się do płacenia 200 tys. zł czynszu dla powiatu, a także zatrudnienia pracowników SP ZOZ przez rok.

Więcej: wspolczesna.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum