Asseco Poland wesprze sektor zdrowia milionem złotych

Autor: money.pl/Rynek Zdrowia • • 25 marca 2020 08:50

Zarząd Asseco Poland podjął decyzję o przeznaczeniu m.in. 1 mln zł na wsparcie sektora zdrowia w Polsce w związku z koronawirusem - poinformował prezes firmy Adam Góral.

Asseco Poland zdecydował o przeznaczeniu 1 mln zł na wsparcie sektora zdrowia w Polsce w związku z koronawirusem. Fot. Archiwum

Jak poinformowano firma wspiera ochronę zdrowia także lokalnie - Podkarpacki Klub Biznesu, którego Asseco jest jednym z założycieli, w ramach przeciwdziałania skutkom pandemii podjął decyzję o finansowym wsparciu sektora medycznego na Podkarpaciu - przeznaczy na ten cel 300 tys. zł, a Asseco dołoży do tej kwoty dodatkowe 100 tys. zł.

Spółka pracuje również z Ministerstwem Cyfryzacji nad przyśpieszeniem przepisów umożliwiających wprowadzenie wideoweryfikacji, niezbędnej na przykład do zdalnego uruchamiania podpisu elektronicznego, a takie rozwiązanie umożliwiłoby wielu osobom, zmuszonym dzisiaj do kwarantanny, dalsze funkcjonowanie na odległość i zdalne podpisywanie dokumentów.

Jak poinformował prezes Firmy spółka prowadzi także dodatkowe, bezpłatne działania dla szpitali, mające na celu dostosowanie systemów do potrzeb obsługi pacjentów zagrożonych pandemią. Spółka bezpłatnie udostępniła również platformę do prowadzenia zajęć edukacyjnych. "Partnerstwo dla uczelni" - to oferta Asseco, Operatora Chmury Krajowej oraz Google, mająca na celu udostępnienie na okres 6 miesięcy bezpłatnej infrastruktury i narzędzi do prowadzenia zdalnych zajęć na uczelniach.

Więcej: money.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum