Arłukowicz o zachodniopomorskich SOR-ach: są niewydolne. Szef oddziału NFZ oponuje

Autor: Radio Szczecin/Rynek Zdrowia • • 14 maja 2019 08:45

Bartosz Arłukowicz, poseł KO i kandydat na europosła chce Interwencji w sprawie SOR w regionie zachodniopomorskim. Zwrócił się w tej sprawie do dyrektora tamtejszego OW NFZ podczas posiedzenia zachodniopomorskiego zespołu parlamentarnego, które odbyło się w poniedziałek (13 maja) w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim.

Arłukowicz o zachodniopomorskich SOR-ach: są niewydolne. Szef oddziału NFZ oponuje
Szef oddziału NFZ w Szczecinie zapowiedział, że w tym roku zostaną skontrolowane wszystkie szpitalne oddziały ratunkowe w regionie. Fot. Archiwum

Zdaniem byłego ministra zdrowia, SOR-y są niewydolne, zdarza się, że pacjenci czekają 12 godzin na pomoc, a nawet umierają. Pytał jakie działania w tej sprawie podejmuje NFZ. Jak mówił, nie może być tak, że ludzie na każdej izbie przyjęć czekają dziś po wiele godzin. Przekonywał, że problem oddziałów ratunkowych jest najbardziej palącym problemem systemu ochrony zdrowia regionu - podaje Radio Szczecin.

Dariusz Ruczyński, dyrektor Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, który podczas spotkania reprezentował też ministra zdrowia i wojewodę zachodniopomorskiego przyznał, że SOR-y to sprawa pilna, ale to, o czym mówił Arłukowicz nie dotyczy tego regionu. Stwierdził, że w planie zabezpieczenia zakontraktowane są wszystkie SOR-y, są one równomiernie rozmieszczone, a w regionie nie ma na razie żadnych kolejek i niebezpiecznych sygnałów.

Ruczyński dodał, że w tym roku zostaną skontrolowane wszystkie szpitalne oddziały ratunkowe w regionie. Kontrole już się rozpoczęły.

Więcej: radioszczecin.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum