Aptekarski Związek Pracodawców gotowy do rejestracji

Autor: Luiza Jakubiak/rynekzdrowia.pl • • 02 lutego 2012 13:53

Pomysł aptekarzy, by zrzeszyć się w organizację reprezentującą interesy pracodawców aptek (o projekcie informował obszernie w środę 1 lutego portal rynekzdrowia.pl) jest bliski realizacji.

1 lutego w Legnicy odbyło się spotkanie inicjatorów porozumienia oraz zainteresowanych udziałem w nim aptekarzy. W efekcie powstał Aptekarski Związek Pracodawców - Porozumienie Dolnośląskie.

- W środę, zgodne z planem, odbyło się walne zgromadzenie Związku, został wybrany zarząd, przyjęto statut, wybrani zostali przedstawiciele komisji rewizyjnej. Związek jest gotowy do rejestracji - mówi Barbara Makuła, inicjatorka akcji.

Struktura Związku ma być wzorowana na Porozumieniu Zielonogórskim, które jest organizacją pracodawców. Również w tym przypadku, Związek będzie jednoczył pracodawców aptek, bez względu na to, czy posiadają wykształcenie farmaceutyczne.

Zdaniem Barbary Makuły, podstawowym celem Związku jest "obrona własnych miejsc pracy". Aptekarze stawiają przed sobą zadania w dwóch obszarach: legislacyjnym - chcą aktywnie uczestniczyć w procesie tworzenia prawa i wpływać na zmianę niekorzystnych dla nich już obowiązujących przepisów oraz w obszarze gospodarczym i finansowym.

- Związek umożliwia nam zorganizowanie grupy zakupowej, a nawet utworzenia hurtowni farmaceutycznej. Takie możliwości są. Oby tylko nie zabrakło nam determinacji i chęci - stwierdza Barbara Makuła.

W spotkaniu wzięło udział 80 osób. Z całego kraju zgłaszają się kolejni zainteresowani aptekarze. Dolnośląscy farmaceuci liczą na powstanie podobnych struktur Związku w innych regionach Polski. 

Więcej: Aptekarze utworzyli związek zawodowy, bo wszyscy ich zawiedli

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum