Apel do ministra o pieniądze na naprotechnologię

Autor: KAI, AK/Rynek Zdrowia • • 16 grudnia 2009 10:47

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia apeluje o popularyzacje naprotechnologii.

Z apelem o popularyzację i zadbanie o rozwój naprotechnologii, jako metody diagnozowania i leczenia niepłodności, organizacja zwróciła się do minister zdrowia Ewy Kopacz – podaje Katolicka Agencja Informacyjna.

„Mając na uwadze ogromne zainteresowanie metodą diagnozowania i leczenia niepłodności, jaką jest naprotechnologia, (co doświadczamy na konferencjach poświęconych problemowi leczenia niepłodności i pytaniach kierowanych do naszych organizacji z prośbą o wskazanie, gdzie małżonkowie mogą skorzystać z tego rodzaju terapii) prosimy panią minister o podjęcie wszystkich możliwych działań w celu uczynienia tej metody dostępną dla par chcących z niej korzystać” – piszą w liście otwartym członkowie stowarzyszenia.

Proszą również szefową resortu zdrowia o „przeznaczenie odpowiednich środków z budżetu ministerstwa na promocję i wdrożenie tej metody leczenia niepłodności”. Chcą też, żeby nauka o narpotechnologii znalazła się w programie studiów medycznych.

„ Jest to szczególnie ważne i pilne ze względu na narastającą liczbę niepłodnych par, które nie są objęte należytą opieką specjalistyczną. Apelujemy do pani minister, aby w budżecie resortu na rok 2010 znalazły się środki na popularyzację i rozwój tej budzącej wielkie nadzieje propozycji medycyny dla cierpiących z powodu niepłodności” – czytamy w liście.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum