KG/Rynek Zdrowia | 25-04-2017 16:50

Anna Kasprzak prezesem zarządu POLMED

Na czele Izby Gospodarczej Wyrobów Medycznych POLMED jako nowy prezes zarządu stanęła Anna Kasprzak, dyrektor generalna GE Medical Systems Polska. Zastąpiła na tym stanowisku Janusza Szafrańca, którego kadencja dobiegła końca. Anna Kasprzak objęła stanowisko w wyniku głosowania Zarządu Izby, które odbyło się 21 kwietnia br.

Anna Kasprzak objęła stanowisko w wyniku głosowania Zarządu Izby, które odbyło się 21 kwietnia br. Fot. Materiały prasowe

Do zadań nowej prezes należeć będzie przede wszystkim reprezentowanie interesów członków Izby, kierowanie organizacją we współpracy z zarządem oraz realizacja przyjętej strategii działania. Skład nowego zarządu został wybrany 6 kwietnia br.

- Objęcie stanowiska Prezesa Izby to dla mnie zaszczyt i jednocześnie wyzwanie. Jestem członkiem Izby POLMED od wielu lat, znam jej potrzeby, ale także potencjał, który chciałabym, aby był coraz lepiej wykorzystywany 0 tym bardziej, gdy znajdujemy się w tak ważnym momencie fundamentalnych reform ochrony zdrowia, które dotkną także nasz sektor. Musimy się do nich wszyscy przygotować - powiedziała Anna Kasprzak.

Zapewniła, że Izba POLMED stawia na intensywny dialog i współpracę z kluczowymi przedstawicielami instytucji rządowych i publicznych, ekspertami i organizacjami pacjenckimi.

- Moim celem jest skuteczne reprezentowanie Izby i jej członków w taki sposób, aby wszyscy z którymi współpracujemy, mieli świadomość, że wyroby medycznie wnoszą realny wkład w polską gospodarkę i wpływają na wzrost jakości życia polskich pacjentów. Chciałabym, aby Izba brała aktywny udział w wytyczaniu systemowych zmian w systemie ochrony zdrowia w Polsce i miała na nie wpływ na każdym etapie - dodała nowa prezes zarządu

Anna Kasprzak posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w spółkach należących do sektora medycznego i farmaceutycznego. Od blisko 4 lat pełni funkcję Dyrektora Generalnego w firmie GE Medical Systems Polska. W poprzedniej kadencji Zarządu pełniła funkcję wiceprezesa Izby POLMED. Z wykształcenia lekarz stomatolog, posiada dyplom MBA Lubelskiej Szkoły Biznesu i University of Lancashire. W GE Healthcare odpowiada m.in. za wzmocnienie organizacji, dostosowanie do szybko zmieniającego się środowiska i budowanie długoterminowego wzrostu rentowności.

W zarządzie Izby POLMED zasiadają również: Adam Jagoda (Medtronic Poland), Marzena Kulis (Johnson & Johnson), Jarosław Michalak (PAUL HARTMANN Polska), Agnieszka Morogow (Thuasne Polska), Mirosław Padjasek (Akson), Robert Rusak (Boston Scientific) oraz Piotr Zawirski (Systamed).