goniec.com/Rynek Zdrowia | 08-01-2017 13:42

Anglia: szpitale nie przyjmują nowych pacjentów

Co trzeci angielski szpital wydał alert o przeludnionych oddziałach. Okazuje się że, nawet siedem na pięćdziesiąt szpitali nie jest obecnie w stanie zapewnić żadnej opieki nowym pacjentom.

Anglia: szpitale nie przyjmują nowych pacjentów. FOT. PTWP

W radiu BBC 4 podano informacje o odwołaniu zaplanowanych operacji i pacjentach oczekujących na wózkach. NHS potwierdziło, że plany radzenia sobie w takich sytuacjach są właśnie testowane. Według dr Taja Hassana, prezesa Royal Collage of Emergency Medicine, takie rozwiązania są pilnie potrzebne, aby oddziały ratunkowe mogły funkcjonować. Dodatkowo ostrzega on, że w szpitalach, które wydały taki alert uzyskanie pomocy może okazać się niemal niemożliwe.

Okazuje się bowiem, że siedem na pięćdziesiąt szpitali nie jest obecnie w stanie zapewnić żadnej opieki nowym pacjentom, co podwyższa szansę na podniesienie stopnia zagrożenia zdrowia lub życia. Chociaż dane nie były porównywane, mówi się obecnie jest dużo więcej osób zgłaszających się po pomoc do szpitali, niż w ubiegłym roku.

Joe Harrison z NHS Foundation Trust powiedział, że ”mamy obecnie do czynienia z coraz większą liczbą pacjentów wymagających łóżek szpitalnych, obciążających system”.

Czytaj: www.goniec.com