Anglia: NHS oszczędza na otyłych i palaczach

Autor: polishexpress.co.uk/Rynek Zdrowia • • 24 kwietnia 2016 20:28

W większości rejonów Anglii lokalne oddziały NHS, działając na skraju opłacalności, desperacko szukają oszczędności. Problematyczni, ale niezagrożeni bezpośrednio utratą życia, pacjenci są łatwym celem.

Anglia: NHS oszczędza na otyłych i palaczach. Fot. Shutterstock

Polishexpress.co.uk przytacza wypowiedź Clare Marx, przewodniczącej Royal College of Surgeons: ”Oczywiście, nikt się nie przyzna, że zakaz operowania otyłych i palaczy obowiązuje odgórnie. Trudno jednak uwierzyć, że współczynnik odmów przypadkowo najwyższy jest właśnie w oddziałach, które zmagają się z największymi problemami finansowymi”.

Specjaliści z Royal College of Surgeons, na podstawie danych pozyskanych z 200 angielskich Clinical Commissioning Groups (CCGs wydają decyzje o tym, czy dana osoba kwalifikuje się do operacji) ustalili, że 34 proc. z nich wprowadziło co najmniej jedną regułę dotyczącą ograniczenia dostępu do operacji osobom palącym lub otyłym.

Zasady dotyczące wydawania skierowań ustalane są indywidualnie przez każdy oddział CCG. W Lutton, na przykład, osoby ze znaczną nadwagą muszą zredukować swoje BMI do 30, czyli granicy po przekroczeniu której stwierdza się otyłość. Wymagany jest również udział w zajęciach informacyjnych na temat zdrowego stylu życia.

Czytaj: www.polishexpress.co.uk

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum