×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Andrzej Jacyna: nie da się rozpisywać konkursów, zaniedbane są kontrole

Autor: TOK FM/Rynek Zdrowia28 listopada 2017 10:14Aktualizacja: 28 listopada 2017 10:16

P.o. prezesa NFZ Andrzej Jacyna alarmuje, że liczba zatrudnionych w Funduszu osób jest tak niska, iż ten nie jest w stanie realizować najważniejszych zadań. Chodzi m.in. o konkursy, które powinny być realizowane w danym roku oraz o kontrolowanie świadczeniodawców.

Andrzej Jacyna: nie da się rozpisywać konkursów, zaniedbane są kontrole
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W rozmowie z reporterem TOK FM prezes NFZ mówi, że z Funduszu "praktycznie odeszło ponad 300 osób". Dodaje, że "to jest jeden oddział" i nie są odejścia podstawowych pracowników, tylko osób z kierowniczych stanowisk. Podkreśla, że "to byli ludzie ważni w systemie".

Jako powód złej sytuacji kadrowej Jacyna wskazuje na plany likwidacji NFZ oraz istnienie na rynku instytucji, "które mają pewniejszy byt i działają w podobnym zakresie". Szef NFZ wymienia AOTMiT czy CSIOZ i wyjaśnia, że oferują one lepsze warunki płacowe.

Zapytany, co to praktycznie oznacza, opowiada, że przez 8 ostatnich lat nie było przeprowadzanych konkursów na świadczenia i okazuje się, że próba realizacji tych trudnych zadań napotyka podstawowy problem, czyli braki kadrowe. Jacyna stwierdza, że liczba zatrudnionych w NFZ osób jest tak niska, iż Fundusz nie jest w stanie przeprowadzić wszystkich tych konkursów, które powinny być realizowane w danym roku.

Prezes podkreśla, że obecnie "wykorzystane są wszystkie nadgodziny, pracownicy są przeciążeni pracą", a i tak "jest to realizowane nie tak jak być powinno". Dodaje, że są także zaniedbania w kontrolowaniu świadczeniodawców.

Podumowuje: "nie da się rozpisywać konkursów, zaniedbane są kontrole".

Więcej: www.tokfm.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze