Analitycy: rynek prywatnych usług medycznych będzie się rozwijał

Autor: ekonomia24.pl/rynekzdrowia.pl • • 24 grudnia 2012 11:41

Zakup Lux Medu, jednej z dwóch największych grup medycznych w Polsce, z całą pewnością będzie dla Bupy dobrą inwestycją - uważają analitycy.

Analitycy: rynek prywatnych usług medycznych będzie się rozwijał

O tym, że to dobra decyzja, świadczy choćby fakt, że do kupna Lux Medu uformowała się duża kolejka. Obok PZU ustawiły się w niej liczne fundusze private equity.

Jak już pisaliśmy na portalu rynekzdrowia.pl, w piątek (21 grudnia) ogłoszono zamiar przejęcia Lux Medu i wejście na rynek polski grupy Bupa, obsługującej 10,8 mln klientów na całym świecie. Wartość transakcji wyniesie 1 mld 625 mln zł.

- Zapewni to Lux Medowi zaplecze finansowe i międzynarodowe doświadczenie w opiece zdrowotnej - informuje grupa w komunikacie prasowym.

- Lux Med jest dobrze zarządzanym, odnoszącym sukcesy przedsiębiorstwem i wraz z Bupa będzie miał wspaniałą przyszłość. Będziemy współpracować z kadrą zarządzającą Lux Medem, aby w dalszym ciągu zapewniać klientom i pacjentom opiekę wysokiej jakości - zapewniał Stuart Fletcher, prezes Bupa.

Mimo braku odpowiednich regulacji prawnych i barier finansowych, które dla niemal jednej trzeciej Polaków są przyczyną niewykupowania abonamentu medycznego lub dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego, rynek prywatnych usług medycznych się rozwija i dalej będzie się rozwijał.

Na wartość rynku składają się m.in. opłaty za leki i sprzęt medyczny, usługi rehabilitacyjne, abonamenty oferowane przez firmy medyczne i prywatne ubezpieczenia zdrowotne oraz inne opłaty ponoszone bezpośrednio z kieszeni pacjenta.

Więcej: http://www.ekonomia24.pl/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum