Amgen włącza się do walki z koronawirusem: pół miliona zł trafi do 14 szpitali

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 24 kwietnia 2020 20:09

Firma Amgen podjęła decyzję o wsparciu walki z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce. Łącznie 500 tys. zł trafi w formie darowizny do czternastu najbardziej potrzebujących szpitali w całej Polsce oraz dwóch organizacji wspierających osoby z grupy wysokiego ryzyka - seniorów i dzieci z chorobami onkologicznymi.

FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

- Walka z COVID-19 stanowi ogromne wyzwanie dla obywateli, rządów i systemów opieki zdrowotnej na całym świecie. To także sprawdzian dla międzynarodowych firm farmaceutycznych, które muszą zapewnić ciągłość łańcucha dostaw i dostępność do swoich leków, mimo utrudnień w ruchu granicznym - mówi Gábor Sztaniszláv, dyrektor generalny Amgen w Polsce.

- Obecnie liczy się przede wszystkim powstrzymanie narastającej fali zachorowań i ograniczenie skutków epidemii, ale także wsparcie pacjentów chorych przewlekle, zwłaszcza tych z grup wysokiego ryzyka. Dlatego podjęliśmy decyzję, że polski oddział Amgen wesprze finansowo czternaście szpitali oraz dwie organizacje pozarządowe, które pomagają najbardziej potrzebującym - seniorom oraz dzieciom z chorobami onkologicznymi - dodaje Gábor Sztaniszláv.

- Ponadto, na poziomie globalnym, Amgen, we współpracy z Adaptive Biotechnologies, rozpoczął badania nad opracowaniem terapii zapobiegającej lub leczącej COVID-19. Mamy ogromną nadzieję, że nasze doświadczenie pomoże w wygraniu tej nierównej, jak dotąd, walki - dyrektor generalny Amgen w Polsce.

Amgen to międzynarodowy koncern biotechnologiczny, który korzystając z postępu nauki dostarcza innowacyjne rozwiązania, wykorzystywane w terapii pacjentów, radykalnie poprawiając ich jakość życia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum