Aleksandrów Kujawski: szpital oszczędza, podwyżek płac nie będzie

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 25 kwietnia 2011 16:24

Sytuacja NZOZ-u Szpitala Powiatowego Sp. z o.o. w Aleksandrowie Kujawskim, który ubiegłoroczny rok zamknął stratą, nie jest zła, ale dyrekcja zdecydowała, że trzeba oszczędzać.

Aleksandrów Kujawski: szpital oszczędza, podwyżek płac nie będzie
Pracownicy placówki nie mogą więc liczyć na wyższe wynagrodzenia. Kierownictwo NZOZ-u nie chce, by ujemny wynik finansowy za 2010 rok w wysokości 740 tys. złotych się pogłębiał. Szpital chce pokryć straty ze zgromadzonego kapitału zapasowego w wysokości 2 mln 196 tys. złotych.

Od 2004 roku, odkąd placówkę poddano restrukturyzacji i przekształceniom własnościowym tylko raz - w roku 2006 - szpital odnotował ujemny wynik finansowy. Płacił powiatowi regularnie czynsz dzierżawny i sporo inwestował i zarabiał usługami, zlecanymi z zewnątrz.

Spółka od 2004 roku nie tylko spłaciła przejęty sprzęt za 1,5 mln złotych i płaci regularnie czynsz dzierżawny powiatowi (36,6 tys. rocznie do 2010 roku), ale zainwestowała aż 8 mln złotych w nowy sprzęt, co wiąże się z kosztami amortyzacji, sięgającymi obecnie 1,1 mln złotych. To m.in. wpłynęło na ujemny wynik finansowy. Podobnie jak remonty wewnątrz szpitala, np. urządzenie pomieszczenia dla tomografu, co kosztowało około 200 tys. złotych

Więcej: www.pomorska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum