Advent International inwestuje w Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 19 października 2011 21:25

Advent International, międzynarodowy fundusz private equity, podpisał umowę inwestycyjną z American Heart of Poland SA, jednym z najważniejszych w Polsce podmiotów leczących zabiegowo schorzenia sercowo-naczyniowe.

Advent International inwestuje w Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zaangażowanie kapitałowe Advent International w Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca (PAKS) pozwoli spółce na dalszy rozwój procedur m.in. w kardiochirurgii, chirurgii naczyniowej i rehabilitacji kardiologicznej - podał fundusz w informacji udostępnionej prasie.

Grupa American Heart of Poland od momentu powstania, 11 lat temu, zainwestowała ponad 300 mln zł w rozwój infrastruktury i zakup najnowszej technologii medycznej. Posiada 19 nowocześnie wyposażonych placówek, w tym oddział kardiochirurgii z unikalną w naszym kraju salą hybrydową. 

Sukcesem organizacyjnym Klinik było zorganizowanie sieci placówek z pracowniami hemodynamiki daleko od ośrodków akademickich, tam gdzie były największe zaniedbania zarówno w diagnostyce, jak i leczeniu chorób układu krążenia. Dzięki temu ratujący życie zabieg pierwotnej angioplastyki wieńcowej w zawale serca, w rejonach objętym działalnością American Heart of Poland, może rozpocząć się średnio w ciągu trzech godzin od wystąpienia bólu zawałowego. Jak podają Kliniki, dodatkowe opóźnienie - wewnątrzszpitalne (door-to-balloon time) nie przekracza  30 minut.

Advent International jest jednym z największych funduszy typu private equity na świecie. Od lat inwestuje w sektor ochrony zdrowia - np. w 2011 roku zrealizował dwie transakcje w tym obszarze. Od Royal Bank of Scotland odkupił sieć 66 placówek zajmujących się szeroko pojętym zdrowiem psychicznym - The Priory Group. Kupił również ukraińskie kliniki ­ ISIDA, specjalizujące się leczeniu niepłodności oraz ginekologii i pediatrii.

 

 

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze