Adamed drugi pod względem nakładów na badania leków innowacyjnych

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 15 marca 2011 13:14

Adamed, polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna opracowuje i wprowadzana na światowe rynki leki innowacyjne.

Adamed drugi pod względem nakładów na badania leków innowacyjnych

Grupa Adamed jest drugą firmą w Polsce w branży farmaceutycznej pod względem nakładów finansowych przeznaczanych na działalność badawczo-rozwojową.

Jak wynika z Raportu Case-Doradcy, tylko w 2010 r. Adamed przeznaczył na prace badawczo-rozwojowe 40 mln zł. Prowadzone projekty badawcze dotyczą zarówno leków generycznych, jak i inwestycji na rzecz poszukiwania nowoczesnych terapii.

Według Raportu Case-Doradcy, w Polsce na działalność R&D wydatkuje się ponad 280 mln zł, a szacowana dynamika wzrostu na lata 2010-2012 wynosi 164 proc.

Od 2001 roku dział R&D Adamed prowadzi prace w ramach trzech programów badawczych. Najbardziej zaawansowany program – metaboliczny, koncentruje się na wynalezieniu nowoczesnej terapii mającej zastosowanie w leczeniu cukrzycy typu II. Głównym założeniem programu onkologicznego jest opracowanie celowanej terapii przeciwnowotworowej. Cel programu neuropsychiatrycznego, to wynalezienie skutecznych terapii w leczeniu schizofrenii, zaburzeń lękowych oraz depresji. 
 
Adamed jest liderem na polskim rynku leków nowej generacji. Posiada przedstawicielstwa w Hiszpanii i na Ukrainie. Produkty firmy sprzedawane są 
w 22 krajach.

W 2010 roku powstała Grupa Adamed, w której skład wchodzi Adamed, Polfa Pabianice oraz Adamed Consumer Healthcare – spółka stworzona po akwizycji Agropharm. Adamed jest firmą ze 100% udziałem kapitału polskiego. Powstała w 1986 roku. Funkcję prezesa zarządu pełni Maciej Adamkiewicz.
 
 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum