AOTMiT zaprasza lecznice do współpracy w tworzeniu modelu rachunku kosztów

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 19 stycznia 2020 19:41

Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji - w nawiązaniu do komunikatu ministra zdrowia z 13 grudnia 2019 r. dotyczącego standardu rachunku kosztów - zaprasza do współpracy wszystkie podmioty lecznicze, które podjęły prace w zakresie wdrożenia projektu rozporządzenia ministra zdrowia z 12 września 2019 r. w sprawie zaleceń dotyczących standardu rachunku kosztów u świadczeniodawców.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

- Agencja obecnie prowadzi prace w zakresie stworzenia docelowego modelu rachunku kosztów, który zapewni uzyskiwanie kompletnych i usystematyzowanych danych niezbędnych w procesie taryfikacji świadczeń opieki zdrowotnej. Będzie on także narzędziem rachunkowości zarządczej, które przyczyni się do zwiększenia świadomości w zakresie istotności kalkulacji kosztów - czytamy w komunikacie opublikowanym 17 stycznia na stronie AOTMiT.

- Priorytetem dla Agencji jest opracowanie rozwiązań odpowiadających różnorodnym rozwiązaniom stosowanym w podmiotach leczniczych, a jednocześnie zapewnienie jednolitości i przejrzystości gromadzonych informacji - zaznacza Agencja.

AOTMiT, „kontynuując wcześniejszy model prac oparty na współpracy ze świadczeniodawcami”, prosi „o przesyłanie wszelkich uwag i propozycji rozwiązań w zakresie praktycznego wdrażania standardu rachunku kosztów w oparciu o doświadczenia z zakresu wdrażania wcześniej opublikowanego projektu rozporządzenia”.

Uwagi można przesyłać na adres: standard@aotm.gov.pl w nieprzekraczalnym terminie do 15 lutego 2020 roku.

Źródło: www.aotm.gov.pl

Czytaj także: Obligatoryjny standard rachunku kosztów jeszcze nie teraz, ale jego wejście jest nieuniknione

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum