AOTMiT w sprawie zaleceń dot. standardu rachunku kosztów

Autor: AOTMiT/Rynek Zdrowia • • 06 maja 2020 14:35

Agencja Oceny Technologii Medycznych i taryfikacji opublikował w środę (6 maja) komunikat w sprawie posiedzenia Rady ds. Taryfikacji 26 marca br., na którym jej członkowie wysłuchali prezentacji dotyczącej propozycji zaleceń odnoszących się do standardu rachunku kosztów.

Fot. Archiwum

Rada przeprowadziła dyskusję, w której pozytywnie odniosła się do zaprezentowanego projektu rozporządzenia, przedstawionego w formie prezentacji, zawierającego zapisy dot. ewidencji kosztów i ich rozliczania między ośrodkami. Rada zwróciła uwagę na potrzebę rozważenia pewnych kwestii i przedyskutowania ich z Zespołem Ekspertów współpracującym z Zespołem ds. standardu rachunku kosztów.

Ponadto Rada zapoznała się ze złożonym przez AOTMiT projektem taryf dla świadczeń gwarantowanych obejmujących kompleksowe leczenie raka piersi (Breast Cancer Unit), uznając za zasadne ustalenie taryf zgodnie z propozycją Prezesa przedstawioną w raporcie. Rada zwróciła uwagę, że niezasadne jest tworzenie zróżnicowanych wycen tych samych produktów JGP dla różnych grup świadczeniodawców, wobec czego rekomendowane jest rozważenie sposobu implementacji taryfy poprzez współczynnik Prezesa NFZ.

Rada zaproponowała skorelowanie wejścia w życie taryfy ze zmianą rozporządzenia Ministra Zdrowia. Zdaniem Rady moment wejścia taryfy w życie powinien być uzależniony od możliwości finansowych płatnika, które zależą od skutków finansowych epidemii COVID-19.

Więcej: aotm.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum