AOTMiT o pracach nad wyceną taryf niektórych świadczeń

Autor: aotm.gov.pl/Rynek Zdrowia • • 16 lipca 2019 12:24

Rada ds. Taryfikacji przeanalizowała m.in. założenia dla taryfikowanych świadczeń z zakresu leczenia szpitalnego bólu u dzieci. Na posiedzeniu 10 lipca 2019 r. przeprowadzono także konsultacje z ekspertem z dziedziny leczenia bólu - podaje AOTMiT w opublikowanym we wtorek (16 lipca) komunikacie.

AOTMiT o pracach nad wyceną taryf niektórych świadczeń
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W wyniku dyskusji i przeprowadzonych konsultacji, Rada zaaprobowała przyjęte rozwiązania i zarekomendowała kontynuowanie prac w tym zakresie. Zwrócono uwagę, że istnieje konieczność określenia standardu odnoszącego się do zespołów (skład, zadania) oraz grupy szpitali, dla których dedykowany będzie nowy produkt. Zdaniem Rady należałoby rozważyć finansowanie produktu w oparciu o parametry jakościowe zawarte w rozporządzeniu ministra zdrowia określającym zasady finansowania ryczałtowego.

Rada zapoznała się z zebranymi danymi w zakresie taryfikowanych świadczeń gwarantowanych obejmujących zabiegi korekcyjne wad wrodzonych twarzoczaszki, jamy ustnej i gardła oraz przeprowadziła konsultacje z ekspertem z omawianej dziedziny. Na tej podstawie Rada uznała zebrane dane za niewystarczające do kontynuacji prac. Zdaniem Rady, wycenę taryf musi poprzedzić przebudowa koszyka. Konieczne są także zmiany w ramach grup JGP.

Na posiedzeniu zajmowano się także danymi w zakresie taryfikowanych świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień u dzieci i młodzieży. Rada uznała dane za wystarczające do kontynuacji prac, mających na celu przygotowanie raportu w sprawie świadczeń gwarantowanych z ww. zakresu. Zwrócono jednak uwagę, że w pierwszej kolejności podpisane powinno zostać rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych w tym zakresie.

Rada zapoznała się z zebranymi danymi w zakresie taryfikowanych świadczeń gwarantowanych obejmujących świadczenia hospitalizacji do chemioterapii i radioterapii. Rada uznała zebrane dane za wystarczające do kontynuacji prac, mających na celu przygotowanie raportu w sprawie świadczeń gwarantowanych z tego  zakresu.

Więcej: www.aotm.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum