AOTMiT: komunikaty Rady ds. Taryfikacji

Autor: AOTMiT/Rynek Zdrowia • • 31 sierpnia 2020 14:17

W poniedziałek (31 sierpnia) na stronie internetowej Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji opublikowano komunikaty dotyczące posiedzeń Rady ds. Taryfikacji w dniach 26 i 28 sierpnia.

AOTMiT: komunikaty Rady ds. Taryfikacji
Komunikaty dotyczą posiedzeń Rady ds. Taryfikacji w dniach 26 i 28 sierpnia Fot. Archiwum

Na posiedzeniu w dniu 26 sierpnia 2020 r. Rada omówiła wyniki analizy kosztów świadczeń gwarantowanych w obszarze: choroby układu moczowo-płciowego, finansowane w ramach JGP sekcji L w zakresie leczenia szpitalnego oraz wybranych świadczeń z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i przeprowadziła konsultacje z ekspertami. Rada uznała, że zebrane dane i przeprowadzone analizy są wystarczające do ustalenia taryfy świadczeń. Po wprowadzeniu zgłoszonej uwagi, dotyczącej połączenia grup L00 i L05, Rada zatwierdziła zaproponowany raport.

Rada omówiła także wyniki analizy kosztów świadczeń gwarantowanych w ramach programów lekowych. Rada uznała, że zebrane dane i przeprowadzone analizy są wystarczające do ustalenia taryfy świadczeń. Rada uważa jednak, iż konieczna jest dodatkowa analiza danych pod kątem uzyskania informacji o wydzielaniu ośrodków obsługi programów lekowych.

Natomiast w dniu 28 sierpnia Rada omówiła wyniki analiz kosztów świadczeń gwarantowanych obejmujących leczenie chorób układu krwiotwórczego, porównania kosztów tych samych zabiegów operacyjnych u pacjentów z rozpoznaniem nowotworowym oraz pozostałych, a także kosztów świadczeń gwarantowanych z zakresu radioterapii chorób nowotworowych.

Rada uznała za zasadne kompleksowe podejście do wyceny świadczeń związanych z diagnostyką i leczeniem chorób nowotworowych. We wszystkich trzech omawianych tematach zaakceptowano podejście zastosowane przez Agencję oraz zawnioskowano o przeprowadzenie dodatkowych analiz.

Więcej: aotm.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum