AOTMiT: kolejne posiedzenia Rady Przejrzystości 17 i 24 czerwca

Autor: aotm.gov.pl/Rynek Zdrowia • • 12 czerwca 2019 14:10

Posiedzenie Rady Przejrzystości 23/2019 w poniedziałek (17 czerwca) obejmie m.in. przygotowanie opinii w sprawie zasadności finansowania ze środków publicznych, w ramach ratunkowego dostępu do technologii lekowych i leków.

AOTMiT: kolejne posiedzenia Rady Przejrzystości 17 i 24 czerwca
Fot. Archiwum

Jak informuje Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, porządek obrad obejmuje:
Przygotowanie opinii w sprawie zasadności finansowania ze środków publicznych, w ramach ratunkowego dostępu do technologii lekowych, leków: VENCLYXTO (wenetoklak), STELARA (ustekinumab).

Przygotowanie opinii o projekcie programu polityki zdrowotnej jednostki samorządu terytorialnego współfinansowanego przez UE w ramach EFS ''Profilaktyka chorób przewlekłych i ich powikłań na obszarze Metropolii Poznań'' (woj. wielkopolskie).

Przygotowanie opinii o projektach programów polityki zdrowotnej jednostek samorządu terytorialnego: ''Program zapobiegania nadwadze i otyłości wśród dzieci w wieku przedszkolnym pn. «Zdrowy Przedszkolak» na lata 2020-2025'' (gmina Pawłowice) oraz ''Program polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa mazowieckiego''.

Przygotowanie opinii w sprawie objęcia refundacją leków zawierających substancje czynne: lamivudinum, haloperidol, olanzapinum, carbamazepinum, diclofenacum, capecitabinum, pozaconazolum, posakonazolum, sunitynibum, prednisonum, tacrolimusum.

Natomiast na posiedzeniu 24/2019 Rada Przejrzystości zajmie się opracowaniem stanowiska w sprawie oceny leków: QARZIBA (dinutuksymab beta) i REVOLADE (eltrombopagum).

Przygotuje opinię w sprawie zasadności finansowania ze środków publicznych, w ramach ratunkowego dostępu do technologii lekowych, leków: NEXAVAR (sorafenib) i XTANDI (enzalutamid).

Sporządzi także opinie w sprawach oceny propozycji kompleksowych zmian o charakterze systemowym w organizacji diagnostyki nowotworów jelita grubego wraz z proponowaną organizacją leczenia w tym zakresie; oceny wystarczalności zakresu zgromadzonych materiałów analitycznych do wydania stanowiska dotyczącego zmiany technologii medycznych w zakresie rehabilitacji ogólnoustrojowej oraz objęcia refundacją leków zawierających substancje czynne: donepezilum, rivastigminum i  quetiapinum.

Przygotuje opinię o projekcie programu polityki zdrowotnej jednostki samorządu terytorialnego ''Program polityki zdrowotnej w zakresie rehabilitacji leczniczej-krioterapii mieszkańców Gminy Dębowa Łąka przynależących do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Dębowej Łące w 2019 roku''.

Więcej: aotm.gov.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum