AOTMIT: projekt dotyczący odrębnego finansowania leczenia bólu u dzieci

Autor: AOTMIT/Rynek Zdrowia • • 10 września 2019 11:43

W Biuletynie Informacji Publicznej AOTMiT zostały opublikowane raporty w sprawie ustalenia taryfy świadczeń z zakresu leczenia szpitalnego: świadczenia gwarantowane realizowane przez zespół leczenia bólu u dzieci.

AOTMIT: projekt dotyczący odrębnego finansowania leczenia bólu u dzieci
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak czytamy w komunikacie, ból towarzyszy praktycznie wszystkim czynnościom terapeutycznym podejmowanym w ramach leczenia szpitalnego dzieci i młodzieży i równoważnie ze stresem jest jednym z ważniejszych czynników wpływających na sukces terapeutyczny, szczególnie u pacjentów poniżej 18. roku życia. Jego zapobieganie stanowi jeden z istotniejszych elementów skutecznej terapii, dlatego też, we współpracy z ekspertami klinicznymi, przygotowano projekt odrębnego finansowania świadczeń realizowanych przez dedykowany temu zadaniu zespół leczenia bólu u dzieci.

Z uwagi na charakter świadczenia, wzięto pod uwagę koszty osobowe funkcjonowania zespołu, na który standardowo składa się jeden etat lekarski i cztery etaty pielęgniarskie.

Jak informuje Agencja, wprowadzenie w życie proponowanej taryfy świadczeń będzie wiązało się z wydatkami po stronie płatnika publicznego w wysokości 25,66 mln zł rocznie, przy założeniu wprowadzenia trzech grup ryczałtowych, w zależności od obciążenia zespołu, wynikającego z rocznej liczby hospitalizacji pediatrycznych w danym szpitalu.

Do raportów w sprawie ustalenia taryfy świadczeń można zgłaszać uwagi w terminie 7 dni od dnia jego opublikowania, tj. do 16 września br.

Więcej: bipold.aotm.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum