AMG Finanse w drodze dzierżawy chce zbudować grupę własnych szpitali

Autor: JJ/Rynek Zdrowia • • 17 czerwca 2013 17:40

AMG Finanse, firma zajmująca się doradztwem w zarządzaniu szpitalami i restrukturyzacją ich zadłużenia chce zbudować własną grupę placówek medycznych. Do 2016 roku w każdym województwie miałby to być jeden szpital przejęty w drodze dzierżawy.

AMG Finanse w drodze dzierżawy chce zbudować grupę własnych szpitali
Według szacunków AMG Finanse, inwestycje w jedną placówkę będzie wynosiła około 30 mln zł, co w skali całego rynku dałoby kwotę sięgającą pół miliarda złotych.

- Chcemy zbudować rozpoznawaną ogólnopolską markę medyczną, w ramach której będziemy oferować świadczenia płatne przez NFZ. Dlaczego w 16 województwach 16 szpitali? Ponieważ oddziały Funduszu mają mieć pełną samodzielność, chcielibyśmy w ten sposób zdywersyfikować naszą działalność - mówi Tomasz Kopiec, prezes AMG Finanse.

- Wszędzie podkreśla się, że dla płatnika w pierwszym rzędzie istotna jest jakość usług, a mniej istotne jest kto je realizuje. Dlatego przede wszystkim chcemy postawić właśnie na jakość naszych usług - dodaje Kopiec.

Jak podkreśla prezes AMG Finanse decyzja o tworzeniu własnej grupy szpitali to konsekwencja wieloletnich obserwacji rynku.

- Nasz pomysł jest uzupełnieniem oferty AMG Finanse. Jeżeli doradzamy w zarządzaniu szpitalami, naprawiamy je, to chcemy także wziąć za to pełną odpowiedzialność. W tworzonej grupie szpitali chcemy być gospodarzami, a nie jedynie nabywcami - stąd kwestia ich dzierżawy na 25 do 30 lat - dodaje prezes Kopiec.

Pierwszy krok i pierwsze doświadczenia w tworzeniu nowej grupy powstanie AMG Centrum Medycznego w Rykach, które dzierżawi Szpital Powiatowy w Rykach i pozyskał kontrakt z NFZ, po wcześniejszych kłopotach tej placówki z utrzymaniem kontraktu z Funduszem. Jak zaznacza prezes AMG, w sprawie dzierżawy szpitali w różnych regionach Polski prowadzone są rozmowy.

W kręgu zainteresowań AMG są przede wszystkim specjalistyczne usługi medyczne, wykonywane głównie w większych szpitalach, m. in. wojewódzkich.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum