×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

AMG Centrum Medyczne z karami finansowymi od NFZ i inspekcji pracy

Autor: Dziennik Łódzki, RZ/Rynek Zdrowia08 listopada 2017 09:26

Łódzki OW NFZ i inspekcja pracy nałożyły kary na spółkę AMG CM, która do czerwca br. realizowała umowę na ratownictwo medyczne w powiecie rawskim i gminie Głuchów w powiecie skierniewickim. Fundusz zerwał umowę w lipcu.

AMG Centrum Medyczne z karami finansowymi od NFZ i inspekcji pracy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak mówi Anna Leder, rzecznik NFZ w Łodzi, stało się ze względu na zagrożenie zdrowia lub życia pacjentów.

Po kontroli NFZ nałożył na spółkę karę finansową w wysokości 38 tys. zł. Okazało się też, że firma nie zapłaciła ratownikom za pracę w maju i czerwcu, a pierwsze dni lipca pracowali oni bez podpisanych umów. Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach (spółka zarejestrowana jest w Sosnowcu) nałożył w związku z tym na AMG karę finansową i wystąpił o wypłaty zaległych pensji dla ratowników.

Czytaj także: Stracili kontrakt na ratownictwo medyczne. Żądają odszkodowania od ratowników

Przypomnijmy, że spółka zarządzająca Szpitalem Świętego Ducha w Rawie Mazowieckiej złożyła doniesienie do prokuratury na ratowników, którzy jej zdaniem mieli narazić zdrowie mieszkańców, bo odstąpili od pracy 11 lipca. Postępowanie jednak umorzono. AMG domagała się też 2,1 mln zł odszkodowania za utracony kontrakt z NFZ od 21 ratowników medycznych, z którymi nie podpisała na czas umów o pracę, co zadecydowało o utracie umowy z płatnikiem.

Jak informuje Dziennik Łódzki, zarówno inspektorat pracy jak i NFZ wskazują, że spółka przyjęła obie kary i nie odwołała się, choć jeszcze nie zapłaciła. Jednak Witold Jajszczok, rzecznik AMG CM, ocenia, że wysokość nałożonych na spółkę kar jest niewspółmierna do formułowanych zarzutów i zapowiada dochodzenie swoich racji na drodze postępowania sądowego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum