70 osób straci pracę w lubelskim szpitalu

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia • • 15 maja 2014 12:37

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie zostanie wdrożony kolejny etap planu naprawczego placówki, przyjętego w 2011 roku. Pracę ma stracić 70 osób, w tym 50 z personelu medycznego.

20 zwolnionych osób to pracownicy obsługi, a z 50 zwolnionych spośród personelu medycznego połowę stanowić mają lekarze - informuje Kurier Lubelski.

Przypomnijmy - program naprawczy dla lubelskich szpitali marszałkowskich - między innymi dla szpitala specjalistycznego został przyjęty jeszcze w 2011. Z powodu braku konsekwencji w jego wdrażaniu ze stanowiska dyrektora odszedł, "poproszony" o podanie się do dymisji na początku listopada ubiegłego roku, rządzący lecznicą prawie siedem lat, Ryszard Śmiech.

W jego miejsce został powołany Gabriel Maj, mający pełnić obowiązki dyrektora do czasu rozstrzygnięcia konkursu. Ma realizować konsekwentnie ustalone wcześniej działania naprawcze, jednocześnie poprawiając organizację i dyscyplinę pracy.

Jak zapewnia Gabriel Maj, na zapowiadanych zmianach kadrowych pacjenci nie stracą i nie ucierpi na tym ich bezpieczeństwo.

Więcej: www.kurierlubelski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum