44 mln dla szpitali na remonty i wyposażenie

Autor: oprac. MP • Źródło: PAP04 maja 2022 19:11

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego poinformował o dodatkowym wsparciu mazowieckich szpitali. Do placówek w Warszawie oraz okolicznych powiatach trafią ponad 44 mln złotych.

44 mln dla szpitali na remonty i wyposażenie
Szpitale na Mazowszu otrzymają wsparcie 44 mln zł Fot. AdobeStock
  • 44 mln zł dodatkowych środków z budżetu województwa trafi do mazowieckich szpitali
  • Połowę tej kwoty otrzymają placówki z Warszawy, natomiast pozostałe 22 mln trafią do szpitali z okolicznych powiatów
  • Środki zostaną przeznaczone na niezbędne remonty i zakup wyposażenia, w tym specjalistycznego sprzętu - wskazał Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

44 mln zł dodatkowych środków dla szpitali na Mazowszu

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego poinformował w środę (4 maja), że do mazowieckich szpitali trafią dodatkowe środki z budżetu województwa.

- Mazowieckie szpitale otrzymają w sumie ponad 44 mln zł dodatkowego wsparcia, z tego połowę placówki z Warszawy i okolicznych powiatów - poinformował UM.

- 22 mln zł dodatkowych środków z budżetu województwa trafi do mazowieckich szpitali z Warszawy, Pruszkowa i Konstancina-Jeziorny - przekazał UM.

Decyzję w tej sprawie podjęli radni województwa mazowieckiego.

- Środki zostaną przeznaczone na niezbędne remonty i zakup wyposażenia, w tym specjalistycznego sprzętu - wskazał Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Rosnąca inflacja i ceny nie ułatwiają sytuacji

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik zauważył, że potrzeby są ogromne, a rosnąca inflacja i ceny nie ułatwiają sytuacji.

- Przed nami bardzo trudny rok. Z jednej strony wojna w Ukrainie, z drugiej szalejąca inflacja. Wszystko to przekłada się na sytuację gospodarczą, a co za tym idzie - ceny i dostępność materiałów. Potrzeby jednak są ogromne. Tym razem przeznaczymy ponad 44 mln zł na remonty i doposażenie naszych szpitali - stwierdził marszałek Struzik.

- Stale monitorujemy sytuację w naszych placówkach medycznych. Szpitale i stacje pogotowia na bieżąco informują nas o swoich potrzebach (...). Gdy tylko sytuacja finansowa na to pozwala, przeznaczamy na inwestycje dodatkowe środki - dodała członkini zarządu woj. mazowieckiego Elżbieta Lanc.

Szpitale na Mazowszu ze wsparciem na remonty i doposażenie 

Dzięki kwocie ponad 5,1 mln złotych Mazowiecki Szpital Bródnowski sp. z.o.o doposaży oddziały zlokalizowane przy ul. Kondratowicza oraz Centrum przy ul. Górczewskiej.

Zakupiony zostanie sprzęt i aparatura dla zakładu rehabilitacji, aparat USG, a także kolumna endoskopowa, kolonoskopy, oprogramowanie do endoskopii, gastroskopy, myjnie automatyczne, diatermia, aparat do znieczuleń, wózek reanimacyjny z kardiomonitorem, aparaty do USG z wyposażeniem, zestaw do palestezjometrii (urządzenie + dwie sondy, aparat służy do oceny zdolności przepływu krwi przez naczynia włosowate), defibrylator i sterylizator parowo-przelotowy.

Na potrzeby oddziałów przy ul. Kondratowicza spółka zakupi sprzęt i aparaturę medyczną, w tym m.in. nowy aparat RTG. Przeprowadzona zostanie także adaptacja pomieszczeń. Planowane jest również przygotowanie dokumentacji pod przebudowę pomieszczeń budynku F dla potrzeb Zakładu Rehabilitacji i Fizykoterapii.

Wsparcie dla szpitali na Mazowszu. Placówki otrzymają 44 mln

Wsparcie otrzyma też Mazowieckie Specjalistyczne Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie. Ponad 1,5 mln zł placówka przeznaczy na dokumentację przedprojektową dotyczącą modernizacji i adaptacji budynków szpitala, a także zakup aparatu do znieczulenia i odtworzenie części sieci kanalizacji deszczowej.

Ponad 4,1 mln złotych trafi do Samodzielnego Wojewódzkiego Zespołu Publicznych Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Warszawie. Środki te zostaną przeznaczone na wykonanie dróg pożarowych oraz modernizację pomieszczeń wydawalni posiłków w budynku przy ul. Dolnej 42.

Dodatkowe środki otrzyma także Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie - ponad 2,7 mln zł placówka przeznaczy na zakup maceratora, unitu laryngologicznego z wyposażeniem, niezbędnego wyposażenia dla systemu da Vinci oraz remont pomieszczeń. Uszkodzone tynki, zniszczone powłoki malarskie, zniszczona i zabrudzona stolarka drzwiowa oraz uszkodzone płytki PCV i posadzki w ciągach komunikacyjnych zostaną naprawione.

Ponad 2 mln zł trafi do Szpitala Dziecięcego im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza. Otrzymane środki zostaną przeznaczone na wymianę okien w budynku F, poszycia dachowego oraz części konstrukcji dachowej w budynku H, a także remont izolacji przeciwwodnej ścian fundamentowych w budynku C.

Ponad 4 mln zł otrzyma także Mazowieckie Centrum Rehabilitacji STOCER sp. z o.o. Planowane inwestycje w tej placówce to remont pomieszczeń bloku operacyjnego (670 tys. zł) i przebudowa głównej rozdzielni elektrycznej wraz ze zmianą lokalizacji w Szpitalu Kolejowym im. dr n. med. W. Roeflera w Pruszkowie (735 tys. zł).

Meditrans ze wsparciem na stację wyczekiwania ZRM

Przygotowana zostanie dokumentacja projektowa pod modernizację oddziału urologicznego w szpitalu w Pruszkowie. Na ten cel władze regionu przeznaczą 147 tys. zł.

W planach jest również przygotowanie dokumentacji pod przebudowę sali konferencyjnej wraz z zapleczem na potrzeby oddziału rehabilitacji oraz rozwiązanie układu komunikacyjnego na terenie Szpitala im. prof. M. Weissa w Konstancinie-Jeziornie (235 tys. zł) i przebudowa sali gimnastycznej na terenie placówki (396 tys. zł). Szpital na zakup sprzętu i aparatury medycznej przeznaczy ponad 1,8 mln zł.

Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii Sp. z o.o. otrzyma 80 tys. zł, które przeznaczy na dostawę, montaż i uruchomienie dwóch palników gazowo-olejowych do szpitala w Józefowie.

Dodatkowe środki trafią także do stacji pogotowia. Stołeczny Meditrans otrzyma blisko 2 mln zł na remont obiektu przy ul. Wydawniczej 70 w Warszawie z przeznaczeniem na stację wyczekiwania ZRM.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum