nowiny24.pl/Rynek Zdrowia | 13-10-2020 10:00

360 tys. zł z Funduszu Solidarności dla dwóch rzeszowskich szpitali

360 tys. zł otrzymają dwa rzeszowskie szpitale z Fundusz Sprawiedliwości. 300 tys. zł to dotacja dla Szpitala Miejskiego w Rzeszowie, a 60 tysięcy otrzyma Szpital MSWiA. W poniedziałek (12 października) oficjalne przekazanie dotacji miało miejsce w rzeszowskim ratuszu.

W przypadku Szpital Miejskiego im. Jana Pawła II pieniądze zostaną wykorzystane na doposażenie oddziału okulistycznego, jednego z najmłodszych w tej placówce. Fot. PTWP

Symboliczne czeki przedstawicielom miasta oraz obu szpitali przywiózł Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości, który dostał się do Sejmu z rzeszowskiej listy Zjednoczonej Prawicy, który podkreślał, że dotacja jest efektem bardzo dobrej współpracy prezydenta Tadeusza Ferenca z rządem.

W przypadku Szpital Miejskiego im. Jana Pawła II pieniądze zostaną wykorzystane na doposażenie oddziału okulistycznego, jednego z najmłodszych w tej placówce. Zostanie zakupiony skaningowy oftalmoskop laserowy. Koszt urządzenia szpital szacuje na około 600 tys. zł. Pozostałe pieniądze dołoży miasto, które jest właścicielem szpitala.

60 tys. zł, które zostały przekazane także SP ZOZ MSWiA w Rzeszowie zostaną przeznaczone na zakup dwóch dezynfekatorów i respiratora.

Więcej: nowiny24.pl