30 podmiotów uzyskało certyfikaty "Rzetelni w Ochronie Zdrowia"

Autor: DMX/Rynek Zdrowia • • 21 czerwca 2011 11:34

Certyfikaty "Rzetelni w Ochronie Zdrowia" są przyznawane w ogólnopolskim programie "Rzetelni w Biznesie", którego I edycję zorganizowały: Mazowieckie Zrzeszenie Handlu Przemysłu i Usług, Naczelna Rada Zrzeszeń Handlu i Usług oraz Europa 2000 Consulting Sp. z o.o.

Europejski certyfikat „Rzetelni w Ochronie Zdrowia” uzyskało w tym roku pięć podmiotów z sektora medycznego: Akademicki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza - Radeckiego we Wrocławiu, Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Wojskowej Akademii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi - Centralny Szpital Weteranów, Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Toruniu oraz Maga-Zakład Innowacyjno-Wdrożeniowy BIOTAL-Zakład Produkcji i Sprzedaży Środków oraz Sprzętu Medycznego Marian Nowakowski.

Ogólnopolski certyfikat „Rzetelni w Ochronie Zdrowia” został przyznany 11 placówkom. Były to: Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Krakowskie Pogotowie Ratunkowe, Powiatowe Centrum Medyczne NZOZ Szpital Powiatowy w Wieruszowie, Szpital Kliniczny nr 5 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Zespół Szpitali Pulmonologiczno-Reumatologicznych z siedzibą w Kup, Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie,  Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Bemowo,  Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Wawer, Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nowym Dworze Mazowieckim, Szpital Dziecięcy im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza SPZOZ w Warszawie, Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi.

Poza tym przyznano także 14 regionalych certyfikatów.

Program „Rzetelni w Biznesie” jest realizowany w 16 województwach, z których firmy, samorządy, instytucje oraz placówki medyczne ubiegały się o certyfikaty na poziomie regionalnym, krajowym bądź europejskim.

Zgodnie z założeniami program ma na celu promocję czterech kluczowych obszarów: przedsiębiorczości, samorządności, medycyny oraz instytucji. Uczestnicy programu to mają być podmioty, które w sposób profesjonalny i rzetelny wywiązują się ze swoich zobowiązań nie tylko względem swoich klientów, kontrahentów, ale przede wszystkim względem swoich pracowników.

Jak wyjaśniają organizatorzy, certyfikat "Rzetelni w Ochronie Zdrowia" jest przyznawany zakładom opieki zdrowotnej oraz firmom działającym w sektorze medycznym, które na każdym etapie działania kierują się etyką, profesjonalizmem, rzetelnością oraz efektywnością zarządzania.


Więcej: www.rzetelni.eu

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum