20 tygodni oczekiwania na zdjęcie gipsu. Pomoże tylko SOR?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 30 grudnia 2019 09:42

20 tygodni - taki czas oczekiwania na ściągnięcie gipsu zaproponowano w Krakowie w poradni ortopedycznej rodzicom chłopca, który skręcił nogę.

Zdesperowani rodzice w końcu zdecydowali się pojechać na SOR do dziecięcego szpitala w Prokocimiu, choć w zasadzie nie powinni tego robićFot. archiwum

Termin jego zdjęcia gipsy u chłopca, który skręcił nogę wypadł w okresie świątecznym. Rodzice dziecka próbowali w wielu poradniach ortopedycznych się umówić, ale tam, gdzie się dodzwonili, usłyszeli że nie ma żadnych wolnych terminów w najbliższych tygodniach.

W jednej z prywatnych poradni, okazało się, że można umówić wizytę w trybie pilnym po Nowym Roku, koszt ok. 300 zł. Inna zaproponowała zdjęcie gipsu, ale... w maju. Zdesperowani rodzice w końcu zdecydowali się pojechać na SOR do szpitala dziecięcego w Prokocimiu, choć w zasadzie nie powinni tego robić, bo trafiają tam dzieci pilnie potrzebujące pomocy, w stanie zagrożenia życia i zdrowia.

Katarzyna Pokorna-Hryniszyn, rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu, przyznaje, że tak niestety postępuje wielu rodziców i nie można ich za to winić. W poradniach brakuje lekarzy, kolejki się wydłużają, brakuje wolnych terminów wizyt...

Więcej: krakow.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum