20 mln zł od Kulczyk na walkę z koronawirusem trafi do Fundacji Lekarze Lekarzom

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 20 marca 2020 14:55

Prezeska Kulczyk Foundation Dominika Kulczyk zadecydowała o przekazaniu 20 mln zł na walkę z epidemią wywołaną przez koronawirusa. Środki trafią do Fundacji Lekarze Lekarzom.

20 mln zł na walkę z epidemią wywołaną przez koronawirusa przekazała Fundacji Lekarze Lekarzom Dominika Kulczyk, prezesa Kulczyk Foundation. Fot. Materiały prasowe

Jak czytamy w komunikacie z piątku (20 marca) Kulczuk Foundation, środki finansowe przekazane przez Dominikę Kulczyk posłużą jej do pozyskania:
- sprzętu do diagnostyki genetycznej real time PCR umożliwiającej wykrywanie zakażenia koronawirusem,
- ekwipunku ochronnego dla personelu medycznego: masek z filtrem N95 oraz kombinezonów ochronnych spełniających kryteria wirusologiczne,
- środków antyseptycznych.

Fundacja Lekarze Lekarzom, do której trafi 20 mln zł została utworzona w maju 2011 r. decyzją Naczelnej Rady Lekarskiej.

- Samorząd lekarski z uznaniem przyjmuje ten gest, jako wyraz solidarności w walce z globalnym zagrożeniem jakie stanowi epidemia koronawirusa. Da on realne wsparcie lekarzom stojącym na pierwszej linii frontu tej walki i umożliwi skuteczne niesienie pomocy, bowiem obecnie nie tylko heroizm lekarzy, ale także zaopatrzenie w odpowiednie środki daje szansę na skuteczną walkę z epidemią. To piękny i bardzo potrzebny gest, za który, w imieniu naszych pacjentów, bardzo dziękujemy - mówi prof. Andrzej Matyja, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej.

Kulczyk Foundation została założona w 2013 r. Fundatorami są Grażyna Kulczyk, dr Jan Kulczyk oraz Dominika Kulczyk, która od początku kieruje pracami fundacji. Kulczyk Foundation zrealizowała ponad 200 projektów w ponad 60 krajach świata.

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum