×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

1 maja wchodzą zmiany w rehabilitacji domowej. Placówka wskaże liczbę dni zabiegowych

Autor: oprac. KM • Źródło: Narodowy Fundusz Zdrowia30 kwietnia 2023 17:00

1 maja wchodzi w życie zarządzenie prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia zmieniające zarządzenie w sprawie wniosków o indywidualne sprawozdanie lub rozliczenie świadczeń.

1 maja wchodzą zmiany w rehabilitacji domowej. Placówka wskaże liczbę dni zabiegowych
Na mocy zarządzenia świadczeniodawca będzie mógł wskazać wnioskowaną liczbę dni zabiegowych w rehabilitacji domowej. Fot. AdobeStock
  • Narodowy Fundusz Zdrowia znowelizował zarządzenie w sprawie wniosków o indywidualne sprawozdanie lub rozliczenie świadczeń
  • Na mocy zarządzenia świadczeniodawca będzie mógł wskazać wnioskowaną liczbę dni zabiegowych w rehabilitacji domowej
  • Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 1 maja 2023 roku

Nowe zarządzenie w sprawie rozliczania świadczeń

Nowelizacja zarządzenia prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie wniosków o indywidualne sprawozdanie lub rozliczenie świadczeń wprowadza zmiany polegające na nadaniu nowego brzmienia załącznikowi nr 7 do zarządzenia dotyczącego przedłużenia czasu trwania rehabilitacji realizowanej w warunkach domowych.

Jak podkreślono w uzasadnieniu, w porównaniu do dotychczas obowiązujących przepisów wprowadzone zmiany polegają na doprecyzowaniu treści wniosku przez umożliwienie wskazania przez świadczeniodawcę wnioskowanej liczby dni zabiegowych.

Proces rozpatrywania wniosków zostanie zoptymalizowany

Zmiana, którą wprowadzono do zarządzenia ma na celu zoptymalizowanie procesu rozpatrywania wniosków o indywidualne sprawozdanie lub rozliczanie świadczeń. Jednocześnie to znowelizowane zarządzenie nie ma wpływu na warunki realizacji świadczeń, w związku z czym nie podlega opiniowaniu.

NFZ zaznacza, że powyższe działania zostały podjęte w ramach realizacji celu nr 2 Strategii Narodowego Funduszu Zdrowia na lata 2019-2023 dotyczącego poprawy jakości i dostępności świadczeń opieki zdrowotnej. Zarządzenie wchodzi w życie 1 maja 2023 roku.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze