Autor: Onet.pl, PAP/Rynek Zdrowia • • 10 stycznia 2010 09:31

- Polacy grają i robią to wspaniale. To ma sens - mówił w TVN24 Jurek Owsiak tuż po starcie XVIII Finału WOŚP. Inauguracja Finału odbyła się w niedzielę o godz. 9 w Poznaniu.

Ruszył XVIII Finał WOŚP

W tym roku aż 120 tysięcy wolontariuszy będzie zbierać pieniądze na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi. Orkiestra gra w całej Polsce, a także za granicą.

Pierwszym koncertem XVIII Finału był poranny występ zespołu Dżem. Z Poznania szef WOŚP Jurek Owsiak przyleci do Warszawy (o ile pogoda pozwoli, w asyście samolotów F-16). W stolicy zaplanowano m.in. wielki koncert na Placu Defilad. W godz. 14 do 21 wystąpią m.in. Kasia Kowalska, Ewelina Flinta, IRA, a o godz. 20 odbędzie się pokaz fajerwerków „Światełko do nieba”.

W corocznym biegu cukrzyków na ulicach Warszawy „Policz się z cukrzycą” udział weźmie m.in. aktorka Anna Dereszowska.

Od kilku tygodni trwają aukcje na rzecz WOŚP. Potrwają one do końca stycznia, a wylicytować na nich można m.in. samochód Mateusza Damięckiego, którym aktor przejechał 25 tys. kilometrów w czasie wyprawy na Syberię.

– Gdzieś tam słyszę, że zawierucha śnieg, a okazuje się, że Polacy grają. Jest mnóstwo ludzi, a to oznacza, że to co robimy ma sens. Ode mnie jest taki apel, dbajcie o tych którzy zbierają, poczęstujcie ich herbatą, wrzucajcie pieniądze, to jest najlepsza rzecz jaką jaka Polacy robią. Dziś są razem – mówił Owsiak w Poznaniu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum