Zmiany w prawie dla suplementów nieuchronne

Autor: Dziennik Gazeta Prawna/Rynek Zdrowia • • 09 maja 2017 15:48

Poseł Waldemar Buda, przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. regulacji rynku farmaceutycznego zapowiada zmiany w prawie dotyczącym suplementów diety. Jak przekonuje są one nieuchronne - donosi Dziennik Gazeta Prawna.

Zmiany w prawie dla suplementów nieuchronne
Uszczelnione zostaną przepisy dotyczące m.in. reklamy suplementów diety. Fot. archiwum

W marcu br. wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda zapowiedział duże zmiany dla branży suplementów diety. Jak się okazuje  zmiany kadrowe w resorcie zdrowia nie wpłyną na przygotowywane zmiany.

Temat regulacji rynku suplementów pilotuje teraz poseł PiS Waldemar Buda, przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. regulacji rynku farmaceutycznego. 

Ten zapowiada, że odejście ministra Łandy nic nie zmienia. Zespół parlamentarny wraca do tematu i najpóźniej we wrześniu zaprezentuje oficjalnie nowe rozwiązania. Jak zapowiada  nowe regulacje obejmą suplementy diety. 

Jak twierdzi DGP, w projekcie nowelizacji ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia, nad którym trwają prace w resorcie zdrowia, pojawią się zapisy mające na celu zwiększenie efektywności nadzoru nad reklamą leków, suplementów diety i wyrobów medycznych oraz uzupełnienie, doprecyzowanie i uszczelnienie obowiązujących przepisów określających warunki prowadzenia reklamy tych produktów.

Projekt przewiduje też zwiększenie nadzoru nad rynkiem. Miałby się tym zająć Główny Inspektorat Sanitarny.

Więcej: www.gazetaprawna.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum