×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Zakaz reklamy aptek. Jak mają informować, że szczepią i testują?

Autor: oprac. LJ • Źródło: GIF25 lutego 2022 07:15Aktualizacja: 25 lutego 2022 07:45

Apteka szczepi i testuje na COVID-19? W ocenie GIF, w oznaczeniu nie może być żadnych treści wartościujących ani znaków graficznych, które zachęcałyby do skorzystania z usług i oferty apteki.

Zakaz reklamy aptek. Jak mają informować, że szczepią i testują?
Jak powinny być oznakowane aptek, które testują i szczepią? Jest informacja GIF Fot. LJ
  • Art. 94a ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne wprowadził zakaz reklamy aptek. Nie jest nią adres i informacja o godzinach pracy apteki
  • Jak o fakcie testowania na COVID-19 i szczepienia przeciwko grypie mają informować apteki, by nie naruszyć przepisu?
  • GIF opracował i przedstawił grafiki, które należy mieścić w aptece. Informują one o świadczeniu przez apteki powyższych usług

Zakaz reklamy aptek a informacja o usługach

Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał informację dla aptek wykonujących testy antygenowe w kierunku zakażenia SARS-CoV-2 i szczepienia przeciwko grypie związaną z właściwym oznakowaniem.

W związku z poszerzeniem kompetencji farmaceutów o możliwość realizacji szczepień przeciwko grypie oraz przeprowadzania testów antygenowych w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i potrzebą określenia sposobu oznakowania aptek wykonujących powyższe usługi, Główny Inspektor Farmaceutyczny zaprezentował swoje stanowisko.

Fot. GIF
Fot. GIF

Wszystkie punkty szczepień oraz punkty testowania, niezależnie od formuły działania, powinny być oznaczone według jednolitych standardów tak, aby nie został naruszony art. 94a ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. – Prawo farmaceutyczne.

Fot. GIF
Fot. GIF

W ocenie Głównego Inspektora Farmaceutycznego, w oznaczeniu o prowadzonym punkcie szczepień przeciwko grypie i punkcie testowania w kierunku zakażenia SARS-CoV-2 nie może być żadnych treści wartościujących ani znaków graficznych, które zachęcałyby do skorzystania z usług i oferty apteki.

Główny Inspektor Farmaceutyczny przygotował ujednolicone i nienaruszające zakazu reklamy aptek i ich działalności grafiki do wykorzystania przez farmaceutów realizujących szczepienia przeciwko grypie i testy antygenowe w kierunku Covid-19.

W ten sposób mogą informować pacjentów o wykonywanych usługach.

Grafiki należy umieścić w widocznym miejscu w aptece.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze