Wzrost rynku aptecznego w sierpniu 2011 roku o prawie 5 proc.

Autor: IMS, Rynek Aptek/Rynek Zdrowia • • 12 września 2011 16:34

Wartość sprzedaży hurtowni farmaceutycznych do aptek wzrosła w sierpniu 2011 roku o 4,9 proc. rdr do 1,78 mld zł (mierzona w zł na poziomie cen hurtowych netto).

Wzrost rynku aptecznego w sierpniu 2011 roku o prawie 5 proc.
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Jak podaje serwis rynekaptek.pl, w ujęciu miesięcznym wzrost wyniósł około 7,5 proc. - poinformowała w komunikacie prasowym IMS Health, firma badająca rynek farmaceutyczny.

Według eksperta IMS Health, od początku roku można było zaobserwować spadek dynamiki wartości rynku aptecznego w ujęciu rok do roku, a w czerwcu i lipcu zanotowano nawet jej ujemne wartości. Od połowy sierpnia wartość rynku aptecznego zaczęła jednak rosnąć i na koniec miesiąca była o ponad 83 mln złotych wyższa niż rok temu.

Dodał, że sprzedaż hurtowni do aptek była więc w sierpniu o 7,5 proc. wyższa niż w lipcu, a narastająco od początku roku jej wartość przewyższa ubiegłoroczną o prawie 5 proc.

W komunikacie podano, że po ośmiu miesiącach 2011 roku hurtownie sprzedały aptekom leki i produkty farmaceutyczne za prawie 15,3 mld zł, o blisko 5 proc. (prawie 720 mln zł) więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Więcej: www.rynekaptek.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum