Wniosek o rozszerzenie wskazań dabigatranu

Autor: LJX/Rynek Zdrowia • • 11 lipca 2013 13:03

Firma Boehringer Ingelheim złożyła wniosek do Europejskiej Agencji Leków (EMA) dotyczący stosowania eteksylanu dabigatranu w leczeniu ostrej postaci zakrzepicy żył głębokich (ZŻG) i zatorowości płucnej oraz profilaktyce nawrotowej ZŻG i zatorowości płucnej - informuje spółka w komunikacie prasowym.

Eteksylan dabigatranu to lek stosowany w profilaktyce udaru mózgu i zatorowości systemowej u pacjentów z migotaniem przedsionków oraz w profilaktyce pierwotnej żylnych epizodów zakrzepowo-zatorowych u pacjentów po zabiegu całkowitej aloplastyki stawu biodrowego lub kolanowego.

Wniosek złożony do EMA jest oparty na wynikach czterech badań fazy III, w których oceniano skuteczność i bezpieczeństwo stosowania dabigatranu w leczeniu ostrej ZŻG i zatorowości płucnej oraz w profilaktyce wtórnej nawrotowej ZŻG i zatorowości płucnej.

W badaniach udowodniono, że dabigatran był równie skuteczny jak warfaryna przy mniejszej częstości występowania klinicznie istotnych krwawień oraz wszystkich rodzajów krwawień u pacjentów z ZŻG lub zatorowością płucną.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum