Wieści z Biedronki: nowe prawo torpeduje powstanie sieci aptek

Autor: LJ/rynekzdrowia.pl • • 19 marca 2012 13:27

Tworzenie aptek należących do sieci spożywczej Biedronka nie będzie łatwe. Powód - zmiany w przepisach regulujących obrót lekami.

Obecnie do sieci aptek "Apteka Na Zdrowie" działających pod szyldem spółki "Bliska", należących do Jeronimo Martins, właściciela dyskontów Biedronki, należy 37 placówek.

Początkowo zakładano, że przy większości sklepów spożywczych Biedronki powstanie także apteka. Ale zmiana prawa i wejście w życie przepisów ustawy refundacyjnej, zakazującej m.in. reklamy aptek i ich działalności, zmieniły podejście do wcześniejszej strategii.

- W najbliższym czasie nie planujemy uruchamiania kolejnych aptek, ponieważ niedawne zmiany w prawie farmaceutycznym w dużym stopniu ograniczyły możliwość korzystania z dotychczasowych narzędzi komunikacji marketingowej, które są jednym z podstawowych elementów działalności handlowej. Dalszy rozwój sieci aptek jest uzależniony od przeprowadzonej przez nas analizy rynku - mówi Anetta Jaworska-Rutkowska, kierownik ds. relacji zewnętrznych Jeronimo Martins.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum