W aptece jak w sklepie spożywczym, czyli o robotyzacji

Autor: LJX/Rynek Zdrowia • • 25 kwietnia 2013 19:33

Kasy z ekranami dotykowymi, urządzenie wydające numerki dla klientów, skanery recept oraz automatyczny magazyn leków, w całości obsługiwany przez roboty - tak próbuje zachęcić do swojej technologii firma Glintt w przesłanej informacji prasowej.

W aptece jak w sklepie spożywczym, czyli o robotyzacji

- Polski rynek dopiero otwiera się na rozwiązania, które z powodzeniem sprawdzają się w portugalskich aptekach, jedynych z najbardziej zaawansowanych technologicznie w Europie. Automatyzacja i informatyzacja aptek to trend dopiero wprowadzany na polski rynek - mówi Robert Wach, specjalista technologiczny Glintt Polska.

- Nasze rozwiązania funkcjonują na razie w dwóch aptekach i w dwóch szpitalach w Polsce. Robotyka w tym sektorze dopiero raczkuje, lecz spodziewamy się wzrostu w najbliższych latach. Już niedługo zakupienie leku w aptece będzie równie proste i szybkie, co zakupy w sklepie spożywczym. Farmaceuta może przeznaczyć czas, który dzisiaj spędza na szukaniu leków, na budowanie relacji z klientem. Doskonale wiemy, że zadowolony klient, który został szybko i fachowo obsłużony przez farmaceutę wróci do nas w przyszłości - dodaje Wach.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum