W Polfie Tarchomin będą konfekcjonować szczepionki przeciw Covid-19?

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 stycznia 2021 21:10

Budujemy ampułkarnię, którą będzie można wykorzystać także do rozlewu szczepionek na koronawirusa. Była rozmowa o takiej możliwości z jedną z globalnych firm – poinformował prezes Polfy Tarchomin Jarosław Król.

W Polfie Tarchomin będą konfekcjonować szczepionki przeciw Covid-19?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jarosław Król powiedział w rozmowie z PAP, że Polfa Tarchomin jest w trakcie budowy linii produkcyjnej dla ampułek.

- Taka linia może zostać użyta do konfekcjonowania różnych produktów farmaceutycznych, w tym np. różnych szczepionek - wyjaśnił.

Pytany, czy zostanie użyta do porcjowania szczepionki przeciw COVID-19, prezes Polfy Tarchomin odparł, że "teoretycznie można sobie to wyobrazić".

Jednocześnie poinformował, że z Polfą Tarchomin nawiązała kontakt jedna z globalnych firm w celu omówienia możliwości wykorzystania fabryki do działań związanych z konfekcjonowaniem szczepionki przeciw COVID-19.

- Był kontakt, była rozmowa, ale co z tego będzie, zobaczymy - powiedział.

- W tej chwili na całym świecie poszukiwane są moce produkcyjne związane ze szczepionkami przeciw COVID-19. Naturalnie jesteśmy jednym z adresatów takich zapytań - zauważył Król.

- Jest przynajmniej kilku producentów, którzy albo już mają szczepionkę, albo niebawem będą ją mieli. Takie firmy zawsze szukają jak najlepszych dla siebie warunków - dodał, wskazując jednocześnie, że "od rozmowy do konkretnych działań jest naprawdę bardzo daleko".

Jarosław Król poinformował także, że nowobudowana linia produkcyjnej osiągnie możliwości napełnienia około 16 tys. ampułek na dobę, czyli około 40 mln rocznie. Ampułkarnia będzie gotowa na jesieni.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum