Ustawa refundacyjna. Minister zaprasza pacjentów na wysłuchanie publiczne

Autor: LJ • Źródło: Rynek Zdrowia21 lipca 2021 10:00

30 lipca odbędzie się wysłuchanie publiczne w sprawie nowelizacji ustawy refundacyjnej. Minister zaprosił na nie przedstawicieli organizacji i stowarzyszeń pacjentów.

Ustawa refundacyjna. Minister zaprasza pacjentów na wysłuchanie publiczne
Pacjenci otrzymali od ministra zdrowia zaproszenie do rozmów o nowelizacji ustawy refundacyjnej (fot. Luiza Jakubiak/ PTWP)
  • 30 lipca pacjenci spotkają się z ministrem zdrowia w sprawie nowelizacji ustawy refundacyjnej
  • Każda organizacja może delegować 2 osoby
  • Zgłoszenia należy wysyłać do 29 lipca

- W związku z trwającymi konsultacjami społecznymi projektu nowelizacji Ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, zapraszam przedstawicieli organizacji i stowarzyszeń pacjentów na wysłuchanie publiczne" - informuje w komunikacie resort zdrowia.

Spotkanie odbędzie się 30 lipca 2021 r. (piętek) o godzinie 10.00 w siedzibie Ministerstwa Zdrowia przy ul. Miodowej 15.

Zgłoszenia delegacji (maksymalnie 2 osoby z jednej organizacji) będą przyjmowane do czwartku 29 lipca do godziny 10.00 na adres mailowy sekretariat-mmi@mz.gov.pl.

Możliwy będzie również udział zdalny w wydarzeniu.

O takim spotkaniu dla pacjentów informowała wczoraj, 20 lipca, Magdalena Kołodziej z Fundacji My Pacjenci, podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Suwerenności Lekowej Polski, oceniającego nowelizację projektu ustawy refundacyjnej.

- Dzisiaj udało się potwierdzić, że minister zorganizuje dla pacjentów wysłuchanie w sprawie ustawy - potwierdziła.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum