Urzędnicy państwowi wykładowcami komercyjnej uczelni: konflikt interesów?

Autor: Newsweek/Rynek Zdrowia • • 08 listopada 2009 13:27

Nazwiska państwowych urzędników zajmujących się polityką lekową przyciągają do skorzystania z oferty edukacyjnej Wyższej Szkoły Handlu i Prawa w Warszawie.

Płatne studia na prywatnej uczelni skierowane są do menedżerów średniego i wyższego szczebla sektora farmaceutycznego, co powoduje - jak twierdzi tygodnik Newsweek - że rola urzędników jako wykładowców jest dwuznaczna etycznie.

Wśród wykładowców jest dr Artur Fałek – dyrektor departamentu polityki lekowej i farmacji w Ministerstwie Zdrowia, który poprowadzi zajęcia dotyczące kryteriów i zasad refundacji leków w Polsce. Wykładać będzie też mgr farmacji Grzegorz Cessak, prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - podaje Newseek.

Zdaniem dyrektora Fałka i prezesa Cessaka prawo nie zabrania państwowym urzędnikom pracy akademickiej. – Obaj panowie nie widzą też problemów natury etycznej – zaznacza w odpowiedzi dla Newsweeka Piotr Olechno, rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Inne zdanie ma na ten temat Grażyna Kopińska, dyrektor programu Przeciw Korupcji Fundacji im. Stefana Batorego. – Zachowanie urzędników rodzi konflikt interesów – ocenia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum