×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Urząd produktów leczniczych: jeśli nie czujesz się dobrze po przyjęciu leku, zgłoś działanie niepożądane

Autor: oprac. KM • Źródło: PAP13 lutego 2023 13:18

Jeśli nie czujesz się dobrze po przyjęciu leku, zgłoś jego działanie niepożądane. Zgłaszanie działań niepożądanych wpływa na poprawę bezpieczeństwa stosowania leków – przypomina Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Urząd produktów leczniczych: jeśli nie czujesz się dobrze po przyjęciu leku, zgłoś działanie niepożądane
Zgłaszanie działań niepożądanych wpływa na poprawę bezpieczeństwa stosowania leków – przypomina Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Fot. Shutterstock
  • Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych prowadzi kampanię społeczną "Lek Bezpieczny"
  • Urząd zamieścił w poniedziałek na swoim profilu na Twitterze krótki filmik zachęcający do zgłaszania niepożądanych działań leków.
  • - Zawsze zgłaszaj działania niepożądane. Razem sprawimy, że leki będą bezpieczniejsze dla każdego. Dzięki temu ty i inni pacjenci otrzymają lepsze leczenie - przekonuje URPL

Lek Bezpieczny

Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych zamieścił w poniedziałek na swoim profilu na Twitterze krótki filmik zachęcający do zgłaszania niepożądanych działań leków. URPL prowadzi kampanię społeczną "Lek Bezpieczny". Ma ona uświadamiać Polaków w zasadach bezpiecznego stosowania leków, przeciwdziałać ich nadużywaniu, wyeliminować stosowania leków pochodzących z nielegalnych źródeł, będących poza oficjalnym obiegiem farmaceutycznym.

Kampania zwraca też uwagę pacjentom na możliwość występowania działań niepożądanych związanych z terapią i na możliwość zagrożeń wynikających z interakcji leków.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze